ZXV10 W300S1 Port Kablosuz Modem

ZXV10 W300S1 Port Kablosuz Modem

Internet Explorer penceresi açarak adres alanına 192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basın karşınıza aşağıdaki gibi ara yüz erişim şifre paneli çıkacaktır.

Fabrika ayarları olarak Kullanıcı adı: admin Şifre: ttnet olarak
belirlenmiştir. Güvenliğiniz için Lütfen ara yüze girdikten sonra karşınıza çıkan şifre değiştirme ekranından şifrenizi değiştiriniz ve yeni şifrenizi unutmamak için not ediniz.

Modem ara yüzüne girdikten sonra, İnternet ayarlarınızı yapmak için ekranın sol bölümünde bulunan Gelişmiş Ayarlar/WAN sekmesinde Düzenle butonuna basarak VPI:8 VCI:35 değerini girin ve ilerleyin PPP Kullanıcı adı ve Şifre alanına İnternet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu
kullanıcı adını (@biri.com.tr) bölümü olmadan) ve şifresini girin.

2

11858 teknik destek

Ve kaydet butonuna basın, modem kablo bağlantısı doğru olarak yapıldıysa artık internete erişebilirsiniz.

3

11858 teknik destek

Modeminizi kablosuz ağ olarak da yapılandırabilir internete kablosuz olarak da bağlanabilirsiniz. Modem ara yüzünden kablosuz ağ ayarlarını görebilirsiniz

Kablosuz Etkin: Bu seçenek ile modeminizin Kablosuz fonksiyonunu
Etkinleştirip/Devre dışı bırakabilirsiniz.
Erişim Noktasını Gizle: Kablosuz ağ adınızı gizlemenizi sağlar.
Böylelikle kablosuz ağ taraması yapan
kullanıcılar tarafından görüntülenemez.
Kablosuz ağınızın ismidir. Fabrikasyon olarak
SSID: “W300S” dir. İstediğiniz bir isimle değiştirebilirsiniz.

4

Kablosuz ağınızı şifrelemek için Kablosuz Bağlantı sekmesinin altında Güvenlik bölümünü kullanmalısınız. Kablosuz ağınızı şifrelemek için Network Denetimi bölümünden kullanmak istediğiniz şifreleme metodunu seçebilir ve şifre verebilirsiniz.

WPA-PSK Şifreleme:
Network Denetimi bölümünde WPA-PSK/WPA2-PSK metodunu seçtikten sonra WPA-PSK Anahtarı alanına istediğiniz bir şifreyi girin (en az 8 karakter) ve Kaydet butonuna basarak kaydedin. Kablosuz ayarlarınızın aktif duruma gelmesi için lütfen modeminizi yeniden başlatın.

5