Pirelli DRG A226G Modem Kurulum

Pirelli DRG A226G Modem Kurulum

11858 teknik destek

Web Arayüzünden kurulum yapmak için, tarayıcınızı açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın.

1

Açılan ekranda Kullanıcı Adı:admin , Şifre kısmına ise ttnet ya da password yazarak «Tamam» butonuna basın.

2

Bir sonraki ekran sizden, modeme erişim için yeni şifre belirlemeniz isteyecektir. Şifre belirlemek istemiyorsanız «Değiştirmeden Geçiniz» butonuna basarak ilerleyin.

11858 teknik destek

Bu ekrandan sonra, karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.Soldaki menüden «Ağ Bağlantıları» seçeneğine tıklayın.

3

«Ağ Bağlantıları» menüsüne tıkladığınızda karşımıza LAN Bridge ve WAN PPPoE menüleri gelecektir.Bu kısımda öncelikle WAN PPPoe yazısı üstüne tıklıyoruz.

4

« WAN Ethernet Özellikleri (WAN PPPoE) » menüsü karşımıza çıkacaktır. Bu menüde üst kırılımda 4. sırada bulunan PPPoE ve PPPoA seçeneğine giriyoruz.

5

Burada bulunan ayarlarda «Oturum Açma Kullanıcı Adı (büyük/küçük harflere duyarlı)» ve « Oturum Açma Şifresi» seçeneklerinin karşısında bulunan kutucuklarına VodafoneNet Kullanıcı Adı ve Şifresi girişini yapıyoruz. Bu işlemlerin ardından önce altta bulunan « Uygula » buttonuna tıklanır. Birkaç saniye bekledikten sonra da «Tamam » buttonuna tıklanır.

6

Yine üst kısımda bulunan seçeneklerden « Ayarlar » buttonuna tıklanır. Ardından açılan sayfada Ağ seçeneğinde WAN seçili olmalı. Ayrıca « MTU: Otomatik » ve « Underlying Connection: Ethernet_over_ATM » olarak seçili olmalıdır. « ATM » menüsü altında bulunan kısımda « VPI:8 », « VCI:35 » ve « Kapsülleme: LLC » olarak seçili olmalıdır. « İnternet Protokol » karşısındaki kutucukta «Otomatik IP Adresi Al » seçilip, « DNS Sunucu » seçeneği karşısında « DNS Sunucu Adresini Otomatik Olarak Al » seçildikten sonra en alt kısımdan önce « Uygula » buttonuna tıklanır. Birkaç saniye bekledikten sonra da «Tamam » buttonuna tıklanır ve bağlantı ayarları tamamlanır.

7

Modeminizin Kablosuz ayarını yapmak için, sol taraftaki menüde bulunan «Ağ Bağlantıları» butonuna tıklayın. Ardından bu sayfada bulunan «LAN Wireless 802.11g Access Point» seçeneğine tıklanır.

8

Burada bulunan seçeneklerden « Kablosuz » seçeneğine tıklanır. Açılan menüde « Kablosuz Ağ Adı(SSID) » seçeneği karşısında bulunan kutucuğa istenilen herhangi bir kablosuz bağlantı adı verilir.Kutucukta bulunan copstech kablosuz adı sadece bir örnektir. « SSID Broadcast » kutucuğu işaretli olmalıdır.9

Aynı menüde bulunan « Kanal » seçeneği karşısında bulunan kanal ayarlarından Otomatik seçeneği seçilmelidir. Kablosuz bağlantıda kablosuz sinyal seviyesinde düşüklük görülmesi durumunda otomatik yerine 11 – 2.462Ghz seçilebilir.

10

Kablosuz bağlantıya şifre oluşturulabilmesi için « Güvenlik » seçeneği karşısında bulunan kutucukta « WPA and WPA2 » seçeneği seçili olmalıdır. « Doğrulama Metodu » seçeneği « Ortak Kullanım Anahtar » olarak seçili olmalıdır. « Ortak Kullanım Anahtar » seçeneği karşısındaki kutucuğa istenilen 8 haneli bir şifre oluşturulmalıdır. « Grup Anahtarı Güncelleme Aralığı » işaretli olmalıdır. Son olarak Sayfanın en alt kısımdan önce « Uygula » buttonuna tıklanır. Birkaç saniye bekledikten sonra da «Tamam » buttonuna tıklanır ve kablosuz bağlantı ayarları tamamlanır.

11