Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 port Modem Kurulum

Pikatel IAD421W ADSL2+ 4 port Modem Kurulum

11858 teknik destek

2

Web Arayüzünden kurulum yapmak için, tarayıcınızı açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın.

3

Açılan ekranda Kullanıcı Adı:admin , Şifre kısmına ise ttnet ya da password yazarak «Tamam» butonuna basın.

11858 teknik destek

4

Bir sonraki ekran sizden, modeme erişim için yeni şifre belirlemeniz istecektir. Şifre belirlemek istemiyorsanız «Değiştirmeden Geçiniz» butonuna basarak ilerleyin.

5

Bu ekrandan sonra, karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. «Gelişmiş Kurulum» seçeneğini menüsüne tıklayın.

6

«Gelişmiş Kurulum» menüsüne tıkladığınızda WAN(Internet) kurulumu menüsü açılacaktır. Ekranın sağ tarafına ilerleyip «Ayarla» butonuna tıklayın.

7

Açılan «PVC ayarları» ekranında VPI =8 VCI=35 değerlerini girin,ve sayfanın alt kısmında bulunan «İleri» butonuna basın.

8

«Bağlantı tipi» ekranında Protokol olarak «PPPoE» ve encapsuşation modu olarak ise «LLC/SNAP-BRIDGING» seçin. Sayfanın altında yer alan «İleri» tuşuna basın.

8

11858 teknik destek

«NAT ayarları» ekranında «NAT’ı etkinleştir», «Güvenlik Duvarını Etkinleştir» ve «WAN servisini etkinleştir» alanlarının işaretli olduğundan emin olun.

9

«PPP Kullanıcı adı ve Parola>> K.adınız ve şifrenizi, vodafone tarafından size SMS ile iletildiği şekilde Kullanıcı Adı ve Şifre bölümüne giriniz.(örneğin: egemen@vodafone). Bu işlemden sonra, aşağıda yer alan «İleri» butonuna basın.

11

«Internet(WAN) kurulumu – Özet» ekranında yapmış olduğunuz ayarları kontrol ederek, ayarlarınızı kaydedin.

12

«Internet (WAN) kurulumu» ekranında «Kaydet/Yeniden Başlat» butonuna basarak modeminizi yeniden başlatın.

13

Modeminizin Kablosuz ayarını yapmak için, sol taraftaki menüde bulunan «Kablosuz» butonuna tıklayın.

14

Açılan «Kablosuz – Temel Ayarlar» sayfasında «Kablosuz Etkin» alanının işaretli olduğundan emin olun. «SSID» alanında kablosuz ağınızı isimlendirin ve «Kaydet/Uygula» butonuna basın.

15

Sol taraftaki menüde, Kablosuz kısmında yer alan «Güvenlik» butonuna tıklayın. Açılan ekranda «SSID seç» satırında oluşturduğunuz Kablosuz ağın ismini seçin. «Ağ Kimlik denetimi» bölümünde «WPA2-PSK»yı seçin. Bilgisayarınızla kablosuz bağlantıda sorun yaşarsanız «WPA-PSK»yı da seçebilirsiniz. «Paylaşımlı şifre» bölümünde ağınız için kullanacağınız şifreyi oluşturun ve «Kaydet/Uygula» butonuna basın.