DLINK DSL-2640U Modem Kurulum

DLINK DSL-2640U Modem Kurulum

Web ara yüzünden hızlı kurulum yapmak için internet tarayıcınız açın 1. Modeminizi ethernet kablosu ile bağlayınız. WEB Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safari v.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 yazıp ENTER tuşuna basınız

2

Varsayılan kullanıcı adı: admin Şifre : admin olarak giriniz. Karşınıza şifre değişim ekranı gelecektir. İlk satıra şifreyi, ikinci satıra şifre doğrulamasını yazın ve Uygula Tuşuna basın. (Bu ekran işletim sisteminin bölgesel ayarları ile aynı dilde gelecektir. Şifre değişimini yaptıktan sonra İstenilen çalışma dili seçilebilir.

11858 teknik destek

3

11858 teknik destek

Kullanıcı adına : admin Parola kısmına : parola değişim ekranında belirttiğiniz şifreyi yazarak GİRİŞ butonuna tıklayınız.

4

Modem menüsü ekrana geldikten sonra aşağıda kırmızı ile işaretlenmiş Ağ ‘ı ve WAN ‘ı tıklayın.

5

Sağ tarafta açılan tabloda PPPoE ile başlayan satırı tıklayın.

6

11858 teknik destek

Sayfa açıldıktan sonra Ağ/WAN ile ilgili kısımlar aşağıdaki gibi kalmalıdır.

7

PPP paragrafında ki PPP Kullanıcı adı Satırına Vodafone kullanıcı adınızı örn. vodafone@vodafone şeklinde yazınız. Varsayılan Kullanıcı adı vodafone@vodafone olarak gelmektedir.
Kimlik Doğrulaması olmadan kutusu işaretlenmeyecektir. Şifre ve şifre doğrulama satırlarına Vodafone tarafından size SMS ile iletilen şifreyi giriniz. Diğer ayarları değiştirmeyiniz. Kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra Uygula düğmesine basılır.

8

Ayarlarınızın kalıcı olarak kaydedilmesi için resimde görüldüğü gibi Sistem’e ve Kaydet’e basınız.

9

Karşınıza gelen yeni ekranda PSK Şifreleme Anahtarı Satırı, sizin kablosuz şifrenizdir.
Değiştirmek istediğinizde; en az 8 karakterli (tamamı rakam, tamamı harf veya her ikisinin karışımı), içerisinde Türkçe karakter içermeyen ve küçük harfler ile yeni şifrenizi yazınız.

10

Ayarların tamamen kaydedilmesi için Kaydet’ e basınız.12