AirTies RT-212 Modem Kurulum

AirTies RT-212 Modem Kurulum

11858 teknik destek

İnternet tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.2.1 yazınınız ve Entertuşuna basınız.2

AirTies RT-212 cihazın web ara yüzü gelecektir. Şifre boş bırakarak TAMAM düğmesini tıklayınız.

Karşınıza gelen ekranın sol – üst tarafındaki menüden “INTERNET” menüsüne ve altındaki “INTERNET Ayarları”na tıklayınız. “Düzenle” seçeneğini tıklayarak ADSL ayarlarına geçiniz.

1

11858 teknik destek

Açılan pencerede “Kullanıcı Adı” ve “şifre” alanlarına servis sağlayınızın size vermiş olduğu ADSL kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip “Kaydet” düğmesine basınız.( örnek : egemen@biri.com.tr)

11858 teknik destek

2

RT-212’nin Kablosuz menüsü altında kablosuz iletişim ayarları ve kablosuz güvenlik ayarları yapılabilir. Kablosuz ağınıza isim vermek için Kablosuz Ağ Adı (SSID)alanında bir isim verebilirsiniz. Kablosuz iletişim için 1-13 arası bir kanal seçebilirsiniz.
Yaptığınız ayarları kaydetmek için “Kaydet” tuşunu tıklayınız.

3

“Kablosuz“ ana menüsü altındaki “Kablosuz Ağ Güvenlik Ayarları” alt menüsüne tıklayınız.

RT-212’nin Web arayüzünden “Kablosuz” menüsüne ve altındaki “Kablosuz Ağ Güvenlik Ayarları”na tıklayınız. “Kablosuz Ağ Güvenliği” bölümünde “WPA” kutusunu işaretleyiniz.“WPA-Kişisel (PSK)” seçeneğini işaretleyerek “Parola” bölümüne, unutmayacağınız, en az 8 en fazla 63 rakam, karakter veya işaretten oluşan bir şifre girerek (örneğin: abcvyz_123) “Kaydet” tuşuna basınız. Şifrenizin kolayca tahmin edilemeyecek şekilde hem harf hem de rakamlardan oluşmasına dikkat ediniz. Bu şifreyi RT-212’ye kablosuz bağlanacak cihazlara da girmeniz gerekmektedir. WPA protokolunun gelişmiş versiyonu olan WPA2’nin etkinleştirilebilmesi için kablosuz alıcı cihazların da WPA’yi desteklemesi gerekir.

4