AirTies RT-205 Modem Kurulum

AirTies RT-205 Modem Kurulum

11858 teknik destek

İnternet tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.2.1 yazınınız ve Entertuşuna basınız.2

AirTies RT-205 cihazın web ara yüzü gelecektir. Şifre boş bırakarak TAMAM düğmesini tıklayınız.

Ekranın sol-üst tarafındaki menüden ADSL menüsüne ve altındaki Bağlantı Ayarları’na tıklayınız.

11858 teknik destek

8888

“PPoA Bağlantı Ayarları” başlıklı ekranda PVC ayarları alanında VPI değeri olarak 8, VCI değeri olarak da 35 girilmiş haldedir Kullanıcı adı alanına ADSL servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL kullanıcı adınızı Şifre alanına ADSL servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL şifrenizi girip “Kaydet” düğmesine tıklayınız.

3

11858 teknik destek

Kablosuz Ayarları RT-205’in Kablosuz menüsü altında kablosuz iletişim ayarları ve kablosuz güvenlik ayarları yapılabilir. Kablosuz Ayarları’nda, Kablosuz Ağı Etkinleştir işaretlenmelidir. Daha sonra kablosuz ağınıza isim vermek için Kablosuz Ağ Adı (SSID) alanında bir isim verebilir. Yaptığınız ayarları kaydetmek için “Kaydet” tuşunu tıklayınız.

4

Web arayüzünden “Kablosuz” menüsüne ve altındaki “Güvenlik”e tıklayınız. “Kablosuz Güvenlik Seviyenizi Seçiniz” bölümünde “WPA” kutusunu işaretleyiniz. “PSK şifresi” seçeneğini işaretleyerek “Şifre” bölümüne, unutmayacağınız, en az 8 en fazla 63 rakam, karakter veya işaretten oluşan bir şifre girerek ( örneğin: abcvyz_123) “Kaydet” tuşuna basınız. Şifrenizin kolayca tahmin edilemeyecek şekilde hem harf hem de rakamlardan oluşmasına dikkat ediniz. Bu şifreyi RT-205’e kablosuz bağlanacak cihazlara da girmeniz gerekmektedir.

5