AirTies Rt-204 Modem Kurulum

AirTies Rt-204 Modem Kurulum

11858 teknik destek

İnternet tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.2.1 yazınınız ve Entertuşuna basınız.2

AirTies RT-204 cihazın web ara yüzü gelecektir. Şifre boş bırakarak TAMAM düğmesini tıklayınız.

Karşınıza gelen ekranın sol – üst tarafındaki menüden “ADSL” menüsüne ve altındaki “ADSL Ayarları”na tıklayınız. “Düzenle” seçeneğini tıklayarak ADSL ayarlarına geçiniz.

11858 teknik destek

1

11858 teknik destek

Açılan “PPoA Bağlantı Ayarları” başlıklı ekranda PVC ayarları alanında VPI değeri olarak 8, VCI değeri olarak da 35 girilmiş haldedir.
Kullanıcı adı alanına ADSL servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL kullanıcı adınızı. Şifre alanına ADSL servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL şifrenizi girip “Kaydet” düğmesine tıklayınız.

2
RT-204’ün Kablosuz menüsü altında kablosuz iletişim ayarları ve kablosuz güvenlik ayarları yapılabilir. Kablosuz ağınıza isim vermek için Kablosuz Ağ Adı (SSID)alanında bir isim verebilirsiniz. Kablosuz iletişim için 1-13 arası bir kanal seçebilirsiniz.
Yaptığınız ayarları kaydetmek için “Kaydet” tuşunu tıklayınız.

3

Bilgi güvenliğinin büyük önem kazanması dolayısıyla aşağıdaki güvenlik ayarlarından size uygun olan birini yapmanız tavsiye olunur. AirTies RT-204 bilgi güvenliğinizi sağlamak için en gelişmiş kablosuz şifreleme metotlarını desteklemektedir.
“Kablosuz“ ana menüsü altındaki “Kablosuz Ağ Güvenlik Ayarları” alt menüsüne tıklayınız.

4

RT-204‟ün Web arayüzünden “Kablosuz” menüsüne ve altındaki “Kablosuz Ağ Güvenlik Ayarları”na tıklayınız. “Kablosuz Ağ Güvenliği” bölümünde “WPA” kutusunu işaretleyiniz.“WPA-Kişisel(PSK)” seçeneğini işaretleyerek “Parola” bölümüne, unutmayacağınız, en az 8 en fazla 63 rakam, karakter veya işaretten oluşan bir şifre girerek ( örneğin: abcvyz_123) “Kaydet” tuşuna basınız. Şifrenizin kolayca tahmin edilemeyecek şekilde hem harf hem de rakamlardan oluşmasına dikkat ediniz. Bu şifreyi RT- 204 e kablosuz bağlanacak cihazlara da girmeniz gerekmektedir. WPA protokolunun gelişmiş versiyonu olan WPA2’nin etkinleştirilebilmesi için kablosuz alıcı cihazların da WPA’yi desteklemesi gerekir.

5